MEB yeni sınav görevi ücretleri belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılan merkezi sınavlarda görev yapan görevlilere ödenecek ücretler belli oldu. Salon başkanı, gözetmen, yedek gözetmen, bina sorumlusu gibi sınav görevi olan öğretmen ve diğer personelin alacağı sınav görevi ücretleri aşağıdaki gibi olacak.

MEB yeni sınav görevi ücretleri belli oldu
30 Mayıs 2019 - 12:56

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılan merkezi sınavlarda görev yapan görevlilere ödenecek ücretler belli oldu. Salon başkanı, gözetmen, yedek gözetmen, bina sorumlusu gibi sınav görevi olan öğretmen ve diğer personelin alacağı sınav görevi ücretleri aşağıdaki gibi olacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hafta sonunda 2 farklı sınav yapılacak. 1 Haziran 2019 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak olan LGS 2 oturum halinde ve 2 Haziran 2019 tarihinde tek oturumda İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavı düzenlenecek.

Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları Sınavı 8. sınıflar için yapılacak olan LGS ile 5, 6, 7, ,8 9, 10, 11. ve hazırlık sınıfları için yapılacak olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı gerçekleştirilecek.

Sınavlarda görevlendirilecek tüm bina ve salon görevlileri, başkanları, gözetmen ve yedek gözetmenlerin alacakları ücretler ise şu şekilde belirlendi: 

Bina Yöneticisi sınav görevi net ücret: 209,03 TL,

Bina Yönetici Yardımcısı sınav görevi net ücret: 187,02 TL,

Salon Başkanı sınav görevi net ücret: 181,52 TL,

Gözetmen sınav görevi net ücret: 176,02 TL,

Yedek Gözetmen sınav görevi net ücret: 132,01 TL,

Yardımcı Engelli Gözetmen sınav görevi net ücret: 220,03 TL’dir.

Önümüzdeki Sınavlar Ayrıca, 6-7 Temmuz 2019 tarihlerinde Açık Öğretim Kurumları sınavları yapılacak. Görevlendirmeler ise MEBBİS üzerinden Haziran ayı içinde öğretmenlerin seminer dönemlerine rastlamaktadır. Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sınavları 6-7 Temmuz tarihlerinde yapılacak.  

Editor:  Eğitim Sitesi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum