Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenleri, öğrencileri ve eğitim paydaşları yakından ilgilendiren okullarda ders saati ve ders süresi ile ilgili açıklama yaptı. Gerek haberlerde gerekse sosyal medyada ders sürelerinin kısalacağı, ders sayılarının azaltılacağı yönünde iddialar ortaya atılıyor. Bu iddialar nedeniyle de öğrenciler, öğretmenler ve veliler ders süresinin ve ders saatinin azalıp azalmayacağını merak ediyor ve bakanlıktan bu konuda bilgilendirme bekliyor.
Konuya ilişkin değerlendirme yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, iddialarla ilgili olarak net bir cevap verdi. ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde uygulanan ders süresi ile ilgili yeni düzenleme yapılacağı ve ders süresinin kısallacağı yönündeki iddialar ile ilgili net bir duruş sergileyen bakan Tekin, öğretmenleri ve öğrencileri ilgilendiren konuyla ilgili olarak değerlendirme yaptı be ders sürelerini kısaltılması ya da ders sayısının azaltılması yönünde bir çalışmalarının ve bir düşüncelerinin olmadığını belirtti.

Yapılan bu açıklama, ders sürelerinin kısaltılıp kısaltılmayacağı, ders sayısının azaltıp azaltılmacağı ile ilgili iddialara net bir cevap niteliği taşıyor.

15.07.2000 24 Temmuz zamlı Öğretmen maaşı uzman Öğretmen başöğretmen maaşları 15.07.2000 24 Temmuz zamlı Öğretmen maaşı uzman Öğretmen başöğretmen maaşları

Sizler de konuyla ilgili düşüncelerinizi yorum kısmına yazarak fikrinizi yetkililere duyurabilirsiniz.