Milli eğitim bakanlığı MEB Türkiye geneli için 81 ilde son dakika duyurusu yayımladı ve kapatma kararı resmen açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB son dakika 2024 açıklaması! 2. dönem öncesi korkulan oldu 81 ilde KAPATMA kararı resmen açıklandı - 2023 yılı Mayıs ayında yapılan cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin ardından kurulan yeni hükümette Milli Eğitim Bakanı olarak koltuğa oturan Yusuf Tekin 2023-2024 eğitim öğretim yılının başında çok sayıda önemli karara imza atmış ve bazı uygulamaları hayata geçirmişti.

İkinci dönemi ne zaman başlayacağı yönündeki tartışmaların ardından bakanlık ayrıca açıklanan takvim doğrultusunda 5 Şubat 2024 pazartesi günü okulların ikinci döneminin başlayacağı ve okullarda eğitim öğretimin devam edeceği açıklanmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı bir başka önemli konuda daha yeni kararını açıkladı. Günümüzde öğrenciler ne yazık ki sınavların telaşına çok erken yaşlarda düşerken, çalışan anne babalaların sayılarının artması ile hem sınavlara yönelik kurs merkezleri hem de etüt merkezi gibi kurumların sayısında rekor artış yaşanmıştı.

MEB’DEN DUYURU! 81 İLDE KAPATMA KARARI

Milli Eğitim Bakanlığı son dönemde artan merdiven altı kurs ve etüt merkezlerine savaş açtı. MEB'den yapılan son dakika duyurusu ile daha önce alınan karar doğrultusunda 2. dönemde resmi kaydı olmayan ve merdiven altı olarak tabir edilen kaçak kurs merkezlerinin tümünün 81 ilde kapatılacağı bir kere daha ilan edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB'in resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyuru olarak yayımlanan açıklamada 

"Bilindiği üzere Bakanlığımız, öğrenci ve velilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için merdiven altı yapılara karşı mücadelesini sürdürmektedir. Bu kapsamda kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almadan liselere ve üniversitelere hazırlık kursu adı altında çevrim içi (online) eğitim verdiği iddiasıyla faaliyet gösteren sitelere karşı öğrenci ve velilerimizin çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir.

2024-YKS Sonuçlarına Göre Sayısal Veriler ve İstatistikler Açıklandı 2024-YKS Sonuçlarına Göre Sayısal Veriler ve İstatistikler Açıklandı