Öğretmenlik meslek kanunu detayları uzman öğretmen başöğretmen şartları Öğretmenlik meslek kanunu detayları uzman öğretmen başöğretmen şartları
MEB tarafından yapılan LGS Sınavında Görevli Ücretinin Yatacağı Tarih Belli Oldu mu? LGS 2022’de sınav görevlisi olarak yer alan personeller Liselere Geçiş Sınavı sınav görevli ücretlerinin ne zaman hesaplarında olacağını merak ediyor. Peki Milli Eğitim Bakanlığı  LGS sınav görevli ücretleri ne zaman yatar? 2022 Gözetme, Yedek Gözetmen, Salon Başkanı, MEB LGS sınav görevli ücreti ne kadar olacak?
milli Eğitim bakanlığı MEB LGS sınav görevli ücretleri ne zaman yatar? 5 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleşen LGS 2022’de binlerce öğretmen ve kamu personeli sınav görevlisi olarak yerlerini aldı. Bu kişilerden bazıları gözetmen, bazıları, yedek gözetmen, bazıları ise salon başkanı oldu. 
Millî Eğitim Bakanlığı MEB Bakn Yardımcısı Sadri Şensoy,

"Burada büyük bir organizasyon yapılıyor. Sınavın güvenli bir ortamda sorunsuz bir şekilde tamamlanması, önceliğimiz. Yaklaşık 17 bin 915 okulumuzda sınav yapılacak, 700 bin dolayında sınav görevlimiz olacak." ifadelerine yer vermişti. 

Bu personelden yaptıkları görev karşılığında MEB’in kendilerine vereceği sınav görevli ücretlerinin ne zaman yatacağını merak etmeye başladı. MEB LGS sınav görevli ücretleri ne kadar? 
Milli Eğitim Bakanlığı LGS sınav görevli ücretlerinin ne zaman yatacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmasa da önümüzdeki günlerde ücretlerin görevlilerin hesaplarında olacağı tahmin ediliyor. 
Bakanlıkğın LGS sınav görevli ücretleri şu şekilde:
LGS Salon başkanı ücreti: 327 TL 26 kuruş LGS Gözetmen ücreti: 317 TL 34 kuruş LGS Yedek gözetmen ücreti: 238 TL 1 kuruş LGS sınav ücreti temmuz ayında haziran ayı ek ders ücretiyle beraber hesaplara yatacak.