Milli Eğitim Bakanlığı MEB, daha önce yapmış olduğu görevde yükselme yazılı sınavının ardından merakla beklenen mülakat-sözlü sınav takvimini açıkladı.

MEB’de bu 3 branş ve öğretmenleri ön plana çıkıyor MEB’de bu 3 branş ve öğretmenleri ön plana çıkıyor

Bakanlık tarafından yapılan açıklama ile birlikte MEB görevde yükselme sınavına giren ve yazılı sınavda başarılı olan adayların hangi tarihlerde sınava alınacakları belirlendi.

Peki Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapanlardan şube müdürlüğü, Şeflik ve diğer kadrolar yükselme sınavını kazanarak mülakata girecek olanlar ne zaman sınava alınacak? İşte detaylar:
 

MEB Görevde Yükselme Sözlü Sınav Mülakat Takvimi Tarihleri

Bakanlık bünyesinde görev yapan ve daha önce yapılan yazılı sınavı kazanan adaylar arasında memur ve saymanlar; 

6 Ocak 2024 tarihinde şef ünvanlı kadrolar 7 Ocak 2024 tarihinde, şube müdürlüğü kadroları için ise 8 Ocak 2024 tarihinde yapılacak.

Milli eğitim bakanlığı bünyesinde görev yapanlardan; Memur ünvanlı kadro sözlü sınavına bin 448 aday, saymanlık sözlü sınavına 182 aday, şef kadrosu sözlü sınavına bin 712 aday ve şube müdürlüğü sözlü sınavına bin 277 aday katılacak. Memur, şef ve sayman kadroları sözlü sınavları 30 büyükşehirde, şube müdürlüğü sözlü sınavları ise Ankara'da yapılacak.