MEB yanlışlıkla atadığı 21 öğretmenin görevine son verdi MEB yanlışlıkla atadığı 21 öğretmenin görevine son verdi
MEB yazısı şöyle:
Covid-19 salgıının ülkemizde görülmesinin ardından 16 Mart 2020 tarihinde eğitim ve öğretime ara verilmiş, 23 Mart 2020 tarihinden itibaren ise eğitim ve öğretimin tüm kademelerinde uzakten aeğitime geçilmiştir.
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü olarak, öğretmen, öğrenci, yönetici ve veli görüşleri ile pandemi döneminde gerçekleştirilen uzaktan eğitim sürecini değerlendirmek amacıyla elektronik ortamda doldurulacak anketler hazırlanmıştır. Bu kapsamda aşağıda araştırmaların isimleri, araştırmada kullanılacak ölçme aracına internet bağlantısı ve ölçme aracını dolduracak hedef grup belirtilmiştir.
Araştırmaların örnekleminde yer alan grupların ilgili bağlamlar üzerinden 3 Temmuz 2020 tarihine kadar ölçme araçlarını doldurması mümkün olan en yüksek katılımla doldurulmasının sağlanması için gerekli hassasiyetin gösterilmesi,
Ayrıca ilinizde gerçekleştirilen uzaktan eğitim çalışmalarına yönelik rapor hazırlanmışsa, yine 3 Temmuz 2020 tarihine kadar resmi yazıyla genel müdürlüğümüze iletilmesi hususunda gereği ve bilgilerinizi önemle rica ederim.