5 ilçede daha okullar tatil edildi 5 ilçede daha okullar tatil edildi

Bakanlığın açıklamasına göre 22 Ocak 2021 yılına kadar online eğitim devam edecek. 15 Şubat tarihine kadar yarıyıl tatili olacak.

15 Şubat 2020-21 eğitim öğretim yılın ikinci dönemi başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama göre eğitim süreci, sınavlar ve yarıyıl takvimi hakkında bilgilendirme yapıldı.

İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir.

Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. 

Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar halinde gerçekleştirilecektir.

İller arası hareketliligin azaltılması için sadece ortaöğretim ögrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerin okul yönetimine başvurması durumunda, ögrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması şartıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabileceklerdir.

İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020 - 2021 eğitim öğretim yılın ilk dönemin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecek.

KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK?

22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacak.

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi eklenmiştir.

İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2020 - 2021 eğitim öğretim yılın ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.