Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bilim Olimpiyatları katılımı için bazı branş öğretmenlerine seminer verilecek.

Özel, Paralı Üniversitelerin 2024-2025 Fiyatları: Vakıf Üniversitelerinin Yıllık Ücretleri Ne Kadar? Özel, Paralı Üniversitelerin 2024-2025 Fiyatları: Vakıf Üniversitelerinin Yıllık Ücretleri Ne Kadar?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen ve Bu yıl 32.si düzenlenen Bilim Olimpiyatları Birinci Aşama Sınavı 2024 Yılı başvuruları 19 Şubat 2024-29 Nisan 2024 tarihleri arasında tamamlanacak. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, okullar arası etkileşim ve iletişimi artırmak ve 32. Bilim Olimpiyatları programının bölge genelindeki okullara tanıtımını sağlamak amacıyla uzaktan eğitim yöntemi kullanılarak zoom platformu üzerinden çevrimiçi seminerler düzenlenecek.

Öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen seminerler; ortaokulda görev yapan Matematik, Bilişim Teknolojileri ve Fen Bilgisi branşında olan öğretmenler, lisede görev yapan Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilişim Teknolojileri branşında olan öğretmenleri kapsayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, Öğretmenlere yönelik olarak düzenlenecek olan seminerler içini görevlendirilen eğiticilere illerde yapılacak olan seminerler için kolaylık sağlanması adına resmi yazı gönderdi.

Bakanlık tarafından gönderilen resmi yazıda şu hususlar yer aldı:

Başkanlığımız bünyesinde yürütülen 2202 Bilim Olimpiyatları Programı kapsamında tanıtım ve
yaygınlaştırma çalışmalarının yürütülmesi amacıyla Ek'li listeli kişiler 1 Aralık 2023 tarihinden itibaren
1 yıl süre ile belirtilen illeri içeren bölgelerde Olimpiyat Elçisi olarak görevlendirilmişlerdir.
Olimpiyat Elçilerine listede belirtilen sorumlu oldukları illerde yapılacak olimpiyat programları
tanıtım çalışmalarında imkan ve işbirliği sağlanması hususunda bilgi ve gereğini arz ederim.