Maaş promosyonu sözleşmeleri ile ilgili 3 bakanlıktan çok önemli kararlar geldi. Bakanlık personelinin maaş promosyon ücretinin artırılması ve çalışanların mağdur olmaması için bakanlıklar tarafından atılan adımların detayları şöyle:

Emniyet Genel Müdürlüğü personeli polislere 36 ay için 27 bin lira promosyon ödemesinin ardından Sağlık Bakanlığı da çalışma başlattı.
Türkiye Gazetesi'nin haberine göre; Sağlık Bakanlığından 81 ilin sağlık müdürlüklerine gönderilen yazıda baanlık tarafından yapılacak açıklamaya kadar banka promosyonları hakkında ihale veya işlem yapmamaları, bakanlık tarafından merkezi bir çalışma yapılacağı belirtildi.

Maaş promosyon ödemelerinin düşük kaldığını ifade eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş Sağlık Bakanlığı ve Adli Tıp Kurumlarında çalışan personel için promosyonların yükseltilmesinin şart olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığının yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı da promosyon konusunda çalışma yapacağını açıkladı.

Okul müdürü bebeği doğduğu gün göremeden öldü Okul müdürü bebeği doğduğu gün göremeden öldü

KİM NE KADAR PROMOSYON ÜCRETİ ALIYOR?

THY................ 40 bin TL
Polisler.......... 27 bin TL
İBB.................. 27 bin TL
ABB................ 27 bin TL
Emekliler...... 10 bin TL