Maaş ödemelerinde kart değişikliği kararı alındı. Başkanın açıklamasına göre maaşlar yeni karta aktarılacak.

Maaş ödemeleri ile ilgili alınan kararda Giresun Belediyesi, personel maaş ödemelerini yerli ödeme sistemi olan TROY tabanlı kart kullanarak yapma kararı aldı. Maaş ödemelerinin Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun talimatları doğrultusunda, belediye çalışanlarının maaş kartları ve belediye ödeme sistemleri, TROY ödeme yöntemine geçirileceği bildirildi.

Son günlerde Memur Sen tarafından sıklıkla gündeme getirilen konuyla ilgili olarak adım atan Giresun Belediyesi, çalışanlarının maaş ödemelerinde yerli ödeme sistemi olan TROY kartları kullanma kararı aldı. 

Yerli Ödeme Sistemi TROY'a Geçiş Kararı

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun talimatı ile alınan karar uygulamaya konulacak ve çalışanların maaş ve kredi kartlarını Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilen TROY sistemine taşıyacak.

2024'te Tam Uygulama Yapılacak

Şenlikoğlu, İsrail'in Gazze'deki eylemlerini şiddetle kınadığını ve bu duruşun bir parçası olarak TROY kartların kullanılacağını vurguladı. Anlaşmanın detaylarına göre, 2024 yılı Ocak ayından itibaren TROY kartları, belediye çalışanlarının maaş ödemelerinde tam olarak kullanılmaya başlanacak.

Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu

Sosyal Tesislerdeki Değişiklikler

Belediye, sosyal tesislerinde İsrail menşeli ürünlerin satışını daha önce durdurmuştu. Şimdi ise ödeme sistemlerini de değiştirerek yerli ve milli bir ödeme yöntemi olan TROY'a geçiş yapıyor.