LGS Türkiye genelinde yapıldı. Öğrencilerden aldığımız yorumlara göre sınav beklenenden daha kolay geçti. Türkçe sorularının beklenenden daha zor olduğunu söyleyen öğrenciler, matematik ve diğer derslerinise beklediklerinden daha kolay olduğunu belirtti.

İşte LGS ile ilgili detaylar:

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı başvuru kılavuzuna göre, sınavın birinci oturumu Türkiye saatiyle 09.30'da, ikinci oturumu ise saat 11.30'da başladı. Saat 10.45'te sona eren oturumun ardından 45 dakikalık ara verildi. İkinci oturum saat 11.30'da başladı. Sınavın son oturumu olan 2. oturum ise saat 12.50'de bitti.

Yüzbinlerce öğretmenin sabırsızlıkla beklediği düzenleme geliyor Yüzbinlerce öğretmenin sabırsızlıkla beklediği düzenleme geliyor

Öğrenciler hangi liselere yerleşecekleri alacakları puan sonucunda yapacakları tercih ile belli olacak.

Peki LGS 2023 sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

Bugün Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından yapılan açıklamada: ''Cevap anahtarı sınavdan sonra 'http://meb.gov.tr' adresinde yayımlanacak olup öğrencilerimiz, sınav kitapçıklarını sınavdan bir gün sonra sınava girdikleri okullardan alabilecekler.'' ifadeleri kullanıldı.

LGS sınavı sona erdi.

Liselere Geçiş için yapılan LGS 2023 sınav soruları ve cevap anahtarlarının çok kısa bir süre içerisinde açıklanması bekleniyor. LGS Sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlanır yayınlanmaz haberimiz güncellenecektir.