Milli Eğitim Bakanlığı MEB, geçtiğimiz günlerde öğretmenlerin haziran ayı mesleki çalışma programını açıklamıştı. Programda öğretmenlere verilecek olan seminerle ilgili detaylar yer almıştı. Öğretmenler ise seminerlerin online yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Bakanlıktan bu konuda açıklama yapıldı. Peki öğretmenlerin haziran semineri online mı olacak yüzyüze mi? İşte MEB'in Haziran semineri ile ilgili açıklamasının detayları:

Öğretmenlerin Dikkatine! Kurala uymayan atanamayacak ve norm fazlası olacak Öğretmenlerin Dikkatine! Kurala uymayan atanamayacak ve norm fazlası olacak

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, öğretmenlerin haziran ayı mesleki çalışma programının detaylarını açıkladı. Buna göre haziran ayı mesleki çalışma programı öğretmenlere verilecek olan 7 günlük seminer şeklinde yapılacak. Eğer idari tatil ilan edilmezse, öğretmenler yedi günlük seminer programına katılacak.
MEB tarafından açıklanan takvime göre öğretmenler 20-21 Haziran 2024 tarihleri ile 24-25-26-27-28 Haziran tarihleri arasında mesleki çalışma seminerine katılacak.

Mesleki çalışmalarda (seminerlerde) hangi konular işlenecek?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Haziran seminerinde öğretmenlere yeni müfredat ile ilgili bilgiler verilecek. Yeni müfredatta öğretmenlerin neler yapması gerektiği, yeni müfredatın hangi yenilikler içerdiği, yeni müfredatta yer alan değişiklikler mesleki çalışma ile öğretmenlere aktarılacak.

Haziran öğretmen semineri online mı olacak yüz yüze mi?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre öğretmenlerin semineri okullarda yüz yüze eğitim yöntemi ile gerçekleştirilecek.

Öğretmenler mesleki çalışma için okula gidecek ve bu eğitimlere katılacaklar. Bakanlık tarafından seminerlerin online olacağına dair bir açıklama yapılmadı.

Öğretmenler il dışı seminere katılabilecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığının açıklamasına göre, öğretmenler istediği ilde mesleki çalışmaya katılarak seminerden yararlanabilecek.