Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi ve Ücretleri! KPSS ÖABT Sınav Görevi İşlemleri Başladı Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi ve Ücretleri! KPSS ÖABT Sınav Görevi İşlemleri Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünde değişiklik yaptı. Eski genel müdür Burak Fettahoğlu görevden alındı.

Burak Fettahoğlu'nun genel müdürlük görevinden alınmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı MEB, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne yeni atama yaptı.

MEB tarafından alınan karar ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne Cengiz Mete atandı.

Cengiz Mete Kimdir

1974 yılında İstanbul’da doğan Genel Milli Eğitim Bakanlığı MEB, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Cengiz METE, ilkokul ve ortaokulu İstanbul’da, lise öğrenimini ise Yalova’da tamamladı. Lise öğreniminin ardından İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’ne girdi. Üniversite eğitiminin ardından Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümünde Tezli Yüksek Lisans yaptı. Meslek yaşamına 1995 yılında öğretmen olarak Van ili Hüsrevpaşa İlköğretim Okulu’nda başladı. Daha sonra İstanbul ve Yalova İllerinde öğretmenlik görevini sürdürdü.

Öğretmenlik görevlerinden sonra, Yalova Sugören İsmet Koçhan İlköğretim Okulu, Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi ve Termal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda yöneticilik (müdür yardımcılığı, müdür başyardımcılığı, müdürlük) görevlerinde bulundu.

Öğretmenlik ve eğitim yöneticiliği görevlerinin yanı sıra çeşitli vakıf, dernek, sendika ve spor kulüplerinde; yöneticilik, kuruculuk ve yönetim kurulu üyeliği görevleri yaptı. 2011-2013 yılları arsında Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 2013-2014 yılları arasında Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 26 Haziran 2014 tarihinde Yalova İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Cengiz METE, 22 Mart 2016 tarihinden 10 Aralık 2019 tarihine kadar Gaziantep İl Milli Eğitim müdürü olarak görev yaptı.

2019 - 2021 yılları arasında Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, 2021'den bu yana bakanlık müşaviri olarak görev yapıyordu