Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim bakanlığına başvuru yaparak, MEB bünyesinde görev yapan personel için tek elden maaş promosyonu sözleşmesi yapılmasını istedi.

Duman'dan memur maaş zammı açıklaması, zamlı memur maaşları ne kadar, yeni memur zam oranı Duman'dan memur maaş zammı açıklaması, zamlı memur maaşları ne kadar, yeni memur zam oranı

TES Genel Başkanı Geylan''ın yapmış olduğu açıklama şöyle ;

Özellikle tek bir banka şubesinin bulunduğu ilçelerde promosyon miktarları çok komik rakamlarda kalmaktadır. Bunun yanı sıra farklı illere tayinle giden çalışanların promosyon ödemelerinde de problemler yaşanmakta ya da hiç alınamamaktadır.

Yaşanmakta olan bu mağduriyetlerin giderilmesi için @tcmeb ’in tek merkezden promosyon anlaşması yapması bir çözüm olabilecektir. Konuyla ilgili talebimizi yazılı başvurumuzla Bakanlığa iletmiş bulunuyoruz.

Dileriz Bakanlık sürece müdahil olur ve eğitim çalışanlarının helal parasının haksız kazanç olarak bankalarca istismar edilmesine engel olur. Türk Eğitim-Sen, konunun yakından takipçisi olacaktır.