Sözcü TV Ana Haber Sunucusu ve Gazeteci Fatih Portakal, Ana Haber programını sunduğu esnada Milleti İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkan Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na canlı yayında istifa çağrısında bulundu. Fatih Portakal, Kılıçdaroğlu'nu "Her seçime giriyorsunuz ve kaybediyorsunuz" diye eleştiri de bulundu..

Yaz saati uygulamasında değişiklik talebine Bakan Bayraktar‘dan açıklama Yaz saati uygulamasında değişiklik talebine Bakan Bayraktar‘dan açıklama

"Ama artık siz bu partiden gitmelisiniz"
Gazeteci Portakal programda sözlerine şu şekilde başladı: "Kemal Bey, bir yurttaş olarak bakın ben hiçbir partiden değilim, kerhen de sizlere oy veriyorum onu da söyleyeyim. Zaman zaman Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) Kemal Kılıçdaroğlu olduğu için verdim çünkü siyaset üstü bir konuma geldiniz. Ama artık siz bu partiden gitmelisiniz ve siz yerel seçimde o seçimde, bu seçimde diyerek ertelememeniz gerekiyor ve bir kan değişikliğine ihtiyaç var. Bakınız seçime giren değil kazanan bir lider olmanız gerekiyor artık." diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

  • Her seçime giriyorsunuz ve kaybediyorsunuz. Bu önemli bir seçimdi sizin için ve bu önemli seçimi kaybettikten sonra bir daha şansınızın olmaması gerekiyor. Sizin ayrılıp çocuklarınıza eşinize, torunlarınıza vakit harcamanız gerekiyor. Başka insanlara bu koltuğu vermeniz gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nin silinmesi gerekiyor yönünü bulması gerekiyor." diye konuşarak sözlerini noktaladı..