Flaş gelişme, ek ders ücretlerine 2 katı zam, 6 sat nöbet ücreti

Milli Eğitim bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan öğretmenlerin girdikleri ek ders karşılığında aldıkları ek ders ücretlerin mevcut miktarının iki katına çıkartılması için TBMM'ye kamun teklifi verildi. Öğretmenlerin beklentileri istikametindeki teklifi MHP yaptı. İşte detaylar.

Flaş gelişme, ek ders ücretlerine 2 katı zam, 6 sat nöbet ücreti
25 Kasım 2018 - 22:01 - Güncelleme: 26 Kasım 2018 - 09:58
Milliyetçi Hareket Partisi öğretmenler için önemli bir teklifi TBM gündemine getirdi. Millet Meclisi'ne kanun teklifi veren MHP, öğretmenlere ödenen ek ders ücretlerinin bundan böyle 2 katına çıkartılarak öğretmenlerin gelirlerinin artırılması istikametinde önemli bir adım attı. Kanun teklifinin meclisten geçmesi bekleniyor.

Öğretmenlerin merakla beklediği gelirlerde iyileştirme çalışmalarına karşılık veren Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ve MHP’li milletvekilleri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair ve Öğretmenlerin ek ders ücretlerinin iki katına çıkarılması ile ilgili kanun teklifini TBMM Meclis Başkanlığı’na sundu.Milliyetçi Hareket Partisi milletvekilleri bununla birlikte ayrıca Kanun teklifinde okullarda nöbetçi öğretmen olarak görevlendirilen öğretmen ve yöneticilere haftalık 6 saat ilave ek ders ücreti ödenmesini istedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum