Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenler yaz tatilinin bitmesinin ardından 1 Eylül 2023 tarihinde resmi olarak göreve başlayacaklar. Ancak okullarda öğrenci olmayacağından öğretmenler ders değil mesleki çalışma yapacaklar. Sene başı öğretmen seminerlerinin online mi yoksa yüz yüze mi olacağı, öğremtenlerin okulda bulunup bulunmayacağı konusu şimdiden merak edilmeye başladı.

Bakanlık, okulların kapanmasının ardından Haziran döneminde ve okulların açılmasının ardından 1 Eylül'den itibaren dersler başlayana kadar ayrıca ara tatillerde öğretmenleri seminer çalışmasına alıyor. Son yıllarda seminer çalışmaları online oluyordu. Buna gerekçe olarak da koronavirüs salgını gösteriliyordu.

Geçtiğimiz yıl da öğretmenler okulda olacak denilmiş ve sonradan alınan kararla online seminer yöntemi ile mesleki çalışmalar tamamlanmıştı. Bu yıl Haziran seminerleri için de aynı yöntem uygulandı ve öğretmenler ÖBA üzerinden izledikleri video ile seminer çalışmalarını tamamladı.

Her seminer dönemi için Milli Eğitim Bakanlığı yeni karar yayımlıyor. 2023 - 2024 Eğitim Öğretim yılı için verilecek kararın da 1 Eylül'den hemen önce açıklanması bekleniyor. Ancak, sene başında yapılacak olan hazırlıklar, toplantılar düşünüldüğünde bul yıl eylül seminer çalışmalarının yüz yüze olma olasılığı yüksek görünüyor.

Koronavirüs salgınının bitmesi ve yaz tatilinin de sona ermesi nedeni ile öğretmenlerin Eylül ayının ilk iş gününde yani 1 Eylül 2023 Cuma günü okullarda olması bekleniyor. 

Memur Maaş Zammında %10 ve %6'lık İki Yeni İhtimal: Fark Daha da Artacak Memur Maaş Zammında %10 ve %6'lık İki Yeni İhtimal: Fark Daha da Artacak

Öğremtenlerin Eylül semineri yüz yüze mi olacak online mi olacak sorusu MEB'in alacağı kararla netleşecek.