Milli Eğitim Bakanlığınca geçici süreyle istihdam edilen ücretli öğretmenlee ödenen ücretler oldukça düşük seviyelerde. Asgari ücretin bile altında kazanan ücretli öğretmenlere %25 ek zam gündeme gelmişti. Peki ücretli öğretmenlere zam ne zaman yürürlüğe girecek? Ek ders ücretine yapılması beklenen yüzde 25 zamlı ne zaman ödenecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni eğitim-öğretim yılı açılış töreninde, ücretli öğretmenlere müjde vererek saatlik ek ders ücretlerine yüzde 25 oranında bir zam yapıalcağını söylemişti.

Mevcut şartlarda asgari ücretin altında ücret alan ücretli öğretmenler, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen bu sözün ne zaman gerçekleşeceğini merak ederken, konuyla ilgili olarak Eğitimci Yazar Yasin Görmüş'den önemli bir açıklama geldi:

Yasin Görmüş'ün ücretli öğretmenlere yüzde 25 ek zam ile ilgili açıklaması şöyle:

''Farklı kaynaklardan aldığım duyumlara göre ücretli öğretmenlere yapılan yüzde 25 ek zammın yılbaşından sonra geçerli olması bekleniyor.''

Öğretmenlerin haziran semineri mesleki çalışma şekli belli oluyor Öğretmenlerin haziran semineri mesleki çalışma şekli belli oluyor