Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenler ve diğer kurumlarda görevli eğitimcilerin ek ders ücretleri ne zaman ödenecek? 

Öğretmenlerin ek ders ücretleri her ayın 1'inden sonraki günlerde ödeniyor. Bu tarihler ayın 7-8'ine kadar uzayabiliyor. Okul müdürlükleri tarafından yapılan ek ders çizelgelerinin onaylanmasının ardından bankaya verilen ödeme listeleri banka tarafından sisteme işleniyor ve bankalar ek ders ücretlerini böylece ödemeye başlıyor.

Ancak Aralık ayında diğer aylardan farklı bir uygulama yapılıyor. Yeni yılın gelmesinden dolayı ek ders ücretleri yeni yıla kalmayacak şekilde ödeniyor. Bu durumda da okul ve kurum müdürlükleri Aralık ayında ek ders çizelgelerini erkenden yapıp onaylatıktan sonra listeler bankalara gidiyor.

ARALIK AYI EK DERS ÜCRETİ NE ZAMAN ÖDENECEK

2023 yılına ödemelerin sarkmaması için bu ay ek ders ücreti ödemeleri erken yapılacak. Öğretmenlerin ek ders ücretleri en geç ay sonuna kadar ödenecek ve 1 Ocak 2023 tarihinden önce hesaplara yatmış olacak.

MEB’de yönetmelik değişikliği Öğrencilere öğretmenlere ve okullara etkinliklerde yasak kararı MEB’de yönetmelik değişikliği Öğrencilere öğretmenlere ve okullara etkinliklerde yasak kararı