Leta Teknoloji tarafından geliştirilen, 'Uzaktan Eğitim Hiç Bu Kadar Yakın Olmadı!' Sloganı ile yola çıkan, merkezinde deneme sınavları, konu tarama testleri ve bilgi yarışmaları yer alan, Öğrenci - Öğretmen - Okul/Kurs/Yayınevi olmak üzere, hem bağımsız hem de entegre çalışabilen üç büyük modülden oluşan EvOkul Sınav ve Eğitim Yönetim Sistemi'nin ilk modulü, ogrencileri.com yayın hayatına başladı.


Aynı zamanda bir "Eğitim Sosyal Medyası" olarak da nitelendirilebilecek ogrencileri.com Sınav, Ölçme - Değerlendirme Sistemi'nde, üye öğrenciler birbirleri ile, hazırladıkları sınavlar, yarışmalar, eğitim ve sınav çözüm videoları, dokümanlar ve on-line dersleri yer alan Öğretmenler ve Okul/Kurs/Yayınevi profilleri ile her an iletişim içinde olabilmekte.

Sistemin en can alıcı özelliği ise bünyesinde, Çoktan Seçmeli, Yeni Nesil ya da Hazır İmaj, Doğru / Yanlış, Boşluk Doldurma, Videolu, Sıralamalı, Direkt Cevap, Eşleştirmeli ve Birden Çok Yanıtlı olmak üzere dokuz farklı sınav tipini barındırması. Özellikle Videolu Sınav Teknolojisi, öğrencilerin eğitimi için, kullanım ve fayda açısından çok büyük yenilik ve katkı sağlayor. Sınav, test ya da yarışma sonuçlarının yer aldığı karnelerde, öğrenciler, konu, ünite ve kazanım bazında eksiklerini ve hatalarını görebilmekte, sistemin akıllı algoritmaları vasıtası ile bu eksik ve açıkların giderilmesi için seçilen on-line derslere, eğitim videolarına ve dokümanlara yönlendirmeler yapılmakta, öğrencilere tavsiyeler verilmekte. 

ogrencileri.com Sınav, Ölçme - Değerlendirme Sistemi, pandemi sürecinde örgün eğitim olanağını kaybetmiş öğrencilerin ve sınavlara girecek adayların, nitelikli ve profesyonel bir altyapıya ve fırsat eşitliğine sahip olarak bu süreci kayıpsız atlatması ve bu süreçte kaybedilen sınav alışkanlığının tekrar kazandırılmasını ilk hedef olarak belirlemiş.

ogrencileri.com Sınav ve Ölçme Değerlendirme Sistemi, tüm Okul/Kurs/Yayınevi, Öğretmenler ve Öğrencilerin sistemi tanıması amacıyla bünyesinde yer alan Dokuz farklı sınavın yer aldığı örnek bilgi yarışmaları, IQ testi ve İngilizce Dinleme (Listening) testi ile yayına başlamış. İlkokul 1. sınıftan üniversite mezunlarına kadar her yaş grubuna hitap edecek şekilde hazırlanabilecek sınavlar, öğrencilere büyük fayda sağlıyor.

Web Sitesi : ogrencileri.com