2023-2024 eğitim öğretim yılının Birinci dönem 19 Ocak 2024 cuma günü verilecek olan karnelerin ardından sona erecek. Milyonlarca öğrenci ve öğretmen 19 Ocak tarihinden itibaren iki hafta süreyle şubat tatili yapacak. Ancak karneler alınmadan bir hafta öncesi için milli eğitim bakanlığı tarafından alınan son dakika kararı ile ders yapılmaması ve bakanlık tarafından belirtilen faaliyetlerin düzenlenmesi istenmişti. Okullarda ders yapılmaması nedeniyle öğrenciler, okullarda yoklama alınıp alınmayacağını merak ediyor.

15 TL 19 Ocak tarihleri arasında beş gün boyunca ders yapılmayacak olması nedeniyle okullarda yoklama alınacak mı, okula gitmeyen öğrenciler yok yazılacak mı? İşte detaylar:

Birinci dönemin son haftası olan 15-19 Ocak tarihleri arasında okullarda belirlenen program dahilinde çeşitli etkinlikler yapılacak. Kermes, şiir, paylaşım gibi etkinlikler bunların dikkat çekenleri arasında yer alıyor. Ancak bu süreçte ders yapılmayacak. Milli Eğitim Bakanlığı MEB Dedemin son haftası için bu sene "Kış Şenliği" etkinlikleri düzenleneceğini duyurdu. Bakanlık tarafından kurumlara gönderilen karara göre karne haftasında ders işlenmeyecek.

Derslerin yapılmayacağı son haftada yoklama alınacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, birinci dönemin son haftası için programı aldığı Kış Şenliği etkinliklerinin düzenleneceği karne haftası için okullarda yoklama alınıp alınmayacağına yönelik bir açıklamada bulunmadı. 

Gebze’deki Yolsuzluk Operasyonuna 7 Gözaltı: 2 Okul Müdürü ve 3 Öğretmen Tutuklandı Gebze’deki Yolsuzluk Operasyonuna 7 Gözaltı: 2 Okul Müdürü ve 3 Öğretmen Tutuklandı

Karne haftasında farklı bir yoklama sistemi uygulanmayacak. Tüm dönemde alınan yoklama karne haftasında da alınacak.