Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Partisi CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 2 Mayıs Perşembe günü görüşeceği bildirildi. Erdoğan ile Özel arasında gerçekleşecek olan görüşmenin, Beştepe'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde olacağı öğrenildi. 

CHP lideri Özgür Özel,"Sayın Cumhurbaşkanı, randevuyu Çankaya’ya verirse çok şık olur. Meclis olabilir. AK Parti Genel Merkezi de olabilir. Beştepe’de randevu verilirse de Beştepe’ye giderim. İçerik, yer tartışmasından önemli. Bir inat uğruna beklentileri heba edemem" demişti. 

8 yıl sonra CHP lideri ile Erdoğan arasında ilk görüşme

AK Parti ve CHP liderlerini 8 yıl aradan sonra bir araya getiren süreç, CHP Lideri Özgür Özel’in Erdoğan’a açtığı bayram tebriği telefonu ile başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'nin 104'üncü açılış yıldönümü nedeniyle düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resepsiyonundaki çay buluşmasında bir araya geldi, kısa bir sohbet gerçekleştirip, randevulaştı. 

Memurlara tazminat artışı ile 7.250 TL’ye kadar dolaylı zam hangi memurlar yararlanacak Memurlara tazminat artışı ile 7.250 TL’ye kadar dolaylı zam hangi memurlar yararlanacak

Ana gündem maddesi, yeni anayasa olcak

İki liderin görüşmesi ile ilgili olarak gelen bilgiye göre, liderler arasında gerçekleşecek olan görüşmenin ana gündem maddesi yeni anayasa olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak Irak dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyada birçok alandaki değişime dikkat çekerek,

“Buna ayak uydurmak için de Türkiye’nin eskinin darbe ruhunu özünde barındıran anayasa metninden kurtulup yenilikçi ve özgürlükçü bir anayasaya kavuşma zamanı gelmiştir. Yani bu konuda CHP’nin de böyle bir değişime destek verebileceği düşüncesinde ve inancındayım” demişti. 

CHP Özgür Özel'in gündeminde 8 madde var

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Lideri Özgür Özel‘in çantasında ise anayasa dışında, borçları nedeniyle sıkıntı yaşayan yerel yönetimlerin gelir kaynaklarının arttırılması, belediyelerin merkezi yönetimden onay bekleyen kritik projeleri, hayat pahalılığı, emekli aylıkları, öğretmenler başta olmak üzere atama bekleyen çeşitli meslek adayları, kamuya girişte mülakatın kaldırılması, Gezi tutukluları başta olmak üzere yargıda yaşanan sıkıntıları da içeren geniş bir dosya olacak.