Bilgi Kuramı dersini hangi branş öğretmeni verecek, hangi sınıfta, kaç saat olacak

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu, eğitimde yeni bir dersin okutulması yönünde adımlar attı. MEB tarafından okullarda okutulacak bu yeni dersin adı ise ''Bilgi Kuramı''. Peki Bilgi Kuramı adlı ders hangi sınıf düzeyinde, kaç saat ve hangi branş mensubu öğretmenler tarafından öğrencilere okutulacak. İşte detaylar.

Bilgi Kuramı dersini hangi branş öğretmeni verecek, hangi sınıfta, kaç saat olacak
20 Mayıs 2019 - 12:32

Bilgi Kuramı dersini hangi branş öğretmeni verecek ve hangi sınıf seviyesi de kaç saat olacağına meb tarafından netleştirilecek. Talim Terbiye Kurulunun 119 sayılı kararındaki çizelgeye göre Felsefe Grubu dersi öğretmenleri tarafından verilmesi gerekiyor.

 MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARINA ÖĞRETMEN OLARAK ATANACAKLARIN ATAMALARINA ESAS OLAN ALANLAR İLE MEZUN OLDUKLARI YÜKSEK ÖĞRETİM PROGRAMLARI VE AYLIK KARŞILIĞI OKUTACAKLARI DERSLERE İLİŞKİN ÇİZELGE 14 Felsefe (Değişik :12/05/2006 tarih ve133 sayılı TTKK)
1. Felsefe Grubu Öğretmenliği
 2. Felsefe Bölümü (En az 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığını belgelendirenler) (*)
3. Sosyoloji Bölümü (En az 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığını belgelendirenler) (*)
 Felsefe
 Sosyoloji
  Mantık
 Psikoloji
 Eğitim Sosyolojisi
 Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi  Felsefe Tarihi  Bilim Tarihi  İnsan İlişkileri  Demokrasi ve İnsan Hakları  Estetik  Eğitim Psikolojisi  Öğretmenlik Meslek Bilgisi Dersleri  Bilgi Kuramı  Düşünme Eğitimi
 

Editor:  Eğitim Sitesi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum