Öğretmenlerin şubat ayı ek ders ücreti ödemeleri mart ayinin ilk günlerinde yapılacak. Ancak bazı öğretmenlere şubat ayı ek ders ücretini ek olarak bir miktar daha ek ders ücreti ödemesi yapılacak. Peki bu ek ders ücreti ödemeleri hangi öğretmenlere yapılacak? İşte detaylar:
milli eğitim bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenler maaş karşılığını doldurduktan sonra girdikleri dersler için ek ders ücreti ödemesi alıyor. Öğretmenler bunun yanında ders niteliğindeki bazı görevler karşılığında da ek ders ücreti ödemesi alıyor. Bunlardan birisi de sorumluluk sınavları.

şubat ayında yapılacak olan sorumluluk sınavları nedeniyle bu sınavlarda görev alan Öğretmenlere fazladan ek ders ücreti ödemesi yapılacak.

lise 10-11 ve 12. sınıfta olan öğrencilerin önceki sınıflarda başarısız oldukları derslerden dolayı sorumlu oldukları dersleri geçebilmek için girdikleri sorumluluk sınavında öğretmenler gözetmen olarak görev yapıyor. Bu görev nedeniyle öğretmenlere ek ders ücreti ödemesi yapılıyor. Öğretmenler bu sınav karşılığında 5 saat ek ders ücreti ödemesi alıyor. Şubat ayında yapılacak olan sorumluluk sınavlarının ücretleri şubat ayı ek ders ücretleri ile birlikte öğretmenlerin hesabına yatırılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerine Yurtdışında Görev Fırsatı Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerine Yurtdışında Görev Fırsatı

liselerde sorumluluk sınavına sorumlu oldukları derslerden 50 ve üzeri puan aldıklarında o dersten başarılı sayılıyor ve dersi geçebiliyorlar. 50'nin altında not alanlar ise dersten başarısız sayıyorlar.