Yusuf Tekin'den Bazı derslerin çoğaltılıp bazı derslerin azaltılmasına ilişkin son dakika açıklaması Yusuf Tekin'den Bazı derslerin çoğaltılıp bazı derslerin azaltılmasına ilişkin son dakika açıklaması

Çok sayıda öğretmenin merakla beklediği müjdeyi Milli Eğitim Bakanı yusuf Tekin açıkladı. bakan Yusuf Tekin, öğretmenlerin 2. yer değiştirme talebine yanıt verdi ve öğretmenlere güzel haberi duyurdu.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan o açıklamanın detayları:

BAKAN TEKİN'DEN ÖĞRETMENLERE İKİNCİ YER DEĞİŞTİRME HAKKI MÜJDESİ

Millî Eğitim Bakanlığınca il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerinin 20 Temmuz, iller arası isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerinin ise 4 Ağustos'ta tamamlanmasının ardından mazerete bağlı yer değişikliği süreci devam ederken Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmenlere ikinci bir yer değiştirme hakkı tanıyacakları müjdesini verdi.
Buna göre Millî Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda kadrolu olarak görev yapan öğretmenler, mazerete bağlı yer değiştirme sürecinin 23 Ağustos'ta tamamlanmasından sonra ikinci bir il içi ve iller arası yer değişikliği başvurusunda bulunabilecek.

Bakan Tekin, konuya ilişkin olarak öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirme işlemlerinin tek bir takvimle, bütün boş normların açılarak yapılacağını bildirdi.

İkinci il içi ve iller arası yer değiştirme işlemlerine ilişkin takvim, önümüzdeki günlerde ilan edilecek.