2024-YKS Sonuçlarına Göre Sayısal Veriler ve İstatistikler Açıklandı 2024-YKS Sonuçlarına Göre Sayısal Veriler ve İstatistikler Açıklandı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Öğretmen atamaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şubat ayında yapılması gereken Öğretmen atamalarının ertelenmesi nedeniyle bir an önce atama takviminin açıklanmasını bekleyen Öğretmenlerden sabırlı olmalarını isteyen Tekin, seçim sürecinin öğretmen atama sayısı ile ilgili etkisi olup olmadığı konusunu açıklık getirdik.

Bakan Yusuf Tekin, öğretmen atamaları konusunda hazırlıkların yapıldığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayının beklendiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2024 yılı için beklenen öğretmen atamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu ve  öğretmen adaylarını sabırlı olarak kendilerine güvenmeye çağırdı. Bakan Yusuf Tekin, her dönem öğretmen atamaları gerçekleştirdiklerini ve bu atamaların devam edeceğini belirtti.

Bakan Tekin, Öğretmen adaylarına yönelik olarak dolaşan spekülatif sayılara itibar edilmemesi gerektiğini, atama takvimi üzerinde çalışmaların devam ettiğini ve mülakatların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayını beklediğini dile getirdi.

Tekin, öğretmen atama sayısında seçim sürecine girilmiş olmasının etkisi olmayacağını ve popülist davranmayacaklarını belirtti.