29 Nisan-7 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi AUZEF bahar dönemi ara sınavları bitirme sınavlarının ardından sonuçları bekleyen adaylar için Yapılan açıklamaya göre, sınav sonuçları 11 Mayıs 2023 Perşembe(bugün) günü, Çevrim içi (Online) Sınav Sistemi https://esinav.istanbul.edu.tr/ üzerinden ilan ediliyor.

İstanbul Üniversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesi AUZEF sınavları için sonuçlar açıklandı. Adayların sonuçlara erişmesi için AKSİS paneline kullanıcı adlarını ve şifrelerini yazmaları ve giriş yapmaları gerekiyor.

AUZEF Sınav sonuçları yalnızca not olarak açıklanacak.

Harf notlarına erişemeyen öğrenciler harf notlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor.

Bu konuda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

En geç bir hafta içinde sisteme not harflerinin geçmesi bekleniyor.

Harf notları öğrencilerin geçip geçmediğini gösteren kriterlerdir.

Ortaokul öğrencilerine zanaat okulu açılıyor zanaat okulu nedir hangi öğrenciler alınacak? Ortaokul öğrencilerine zanaat okulu açılıyor zanaat okulu nedir hangi öğrenciler alınacak?

Açıklanan harf notları AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC şeklinde gösterilebilir. Bu şekilde açıklanan notlar geçer notlardır ve öğrencinin dersi geçtiğini gösterir. Eğer sınava giren öğrencinin genel not ortalaması 2.00’ın üzerinde ise CD, CC ve DD notları da geçer not olarak kabul edilir. FF notu ise en düşük nottur ve öğrencinin bu dersten başarısız olduğunu gösterir.