Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kasım ve Nisan aylarında yapılan birinci dönem ve ikinci dönem ara tatilleri ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Tekin açıklamasında ara tatil modellerinin değişebileceğine vurgu yaparak ara tatillerde uygulanabilecek yeni modeli kamuoyu ile paylaştı. Peki ara tatiller nasıl olacak? Bakan Teki açıkladı. İşte detaylar:

MEB’in Haziran öğretmen seminerleri için son dakika yazısı okullar tarafından öğretmenler gönderildi MEB’in Haziran öğretmen seminerleri için son dakika yazısı okullar tarafından öğretmenler gönderildi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, TRT Haber'de çok önemli açıklamalarda bulundu. Tekin TRT özel yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlad ve milyonlarca öğrenci ve aileleri tarafından merak edilen ara tatil konusunda önemli bir açıklamada bulundu.

Halihazırda Kasım ve Nisan aylarında okulların tatil edildiği ara tatil uygulamasıyla ilgili Türkiye'nin farklı illerinde farklı iklim koşullarının yaşandığı vurgulayan Tekin,

REKİN'DEN İLLERE GÖRE ARA TATİL MESAJI

"Bizim Bakanlıktaki bütün eğitim öğretim a dairelerinin içerisinde bir tane daire başkanlığı var. Hepsinde standart izleme ve değerlendirme Daire Başkanlığı. Hayata geçirdiğimiz bütün uygulamalar, attığımız bütün adımlar o daire tarafından değerlendiriliyor.

Ara tatillerle ilgili anket yapılıyor şeklinde verilen haberler, o İzleme Değerlendirme Birimi'nin ara tatillerle ilgili yaptığı rutin değerlendirme. Biz oradan gelecek verileri değerlendiririz, ara tatillerle ilgili oturup karar veririz.

Şöyle bir tablo var. Benim kişisel olarak görüşüm şu. Böyle bir ara tatil uygulaması yapacaksak, Türkiye coğrafi anlamda çok farklı iklim türlerinin ve iklimin aynı anda yaşandığı ülke. Kasım ayında Antalya'da tatil yapmak mı, yoksa bu tatili daha sıcak mevsimlere kaydırmak mı? Bu tatiller olacaksa eğer illerin iklim koşullarına göre tarihleri revize edebiliriz. İkinci dönemde biraz olmayacak gibi duruyor.

Kurban Bayramı tatiliyle örtüşüyor. Öyle bir durum söz konusu. Kaldırmadık, o tatil Kurban Bayramı ile birleşmiş oluyor." ifadelerini kullandı.