Milli Eğitim Bakanlığı Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde il müdürü değişikliği yaptı. Görevden alınan Harun Fatsa'dan boŞalan müdürlük koltuğuna Adana İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak getirildi.

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü görevine 18 Ağustos 2021 tarihinde başlayan Harun Fatsa, yaklaşık 2 yıl görev yapmasının ardından görevinden alındı. Fatsa'nın yerine Adana İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak’a atandı. Yeni Ankara İl Müdürü Koçak hayırlı olsun ziyaretine gelecek olanlardan ilginç bir talepte bulunMasıyla dikkat çekti.

Talip Geylan'dan Öğretmenlere online haziran semineri için son dakika açıklaması Talip Geylan'dan Öğretmenlere online haziran semineri için son dakika açıklaması

KOÇAK'TAN ÖRNEK DAVRANIŞ: TEBRİK ÇİÇEĞİ YERİNE KİTAP BAĞIŞLAYIN

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınan Harun Fatsa veda mesajında birlikte görev yaptığı mesai arkadaşlarına teşekkür ederken, yeni il müdürü olarak atanan Koçak göreve başlaması nedeniyle yayınladığı mesajda kendisini tebrik etmek için çiçek ve benzeri hediye gönderecek kişilerden okul kütüphanelerine kitap bağışında bulunmalarını talep etti.

Yaşar Koçak KİMDİR?

Çorum´a bağlı Mecitözü ilçesinde 20 Mart 1966 tarihinde dünyaya gelen Yaşar Koçak, ilk ve orta öğrenimini Çorum’da tamamladı. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Ana Bilim Dalından mezun oldu. 
2001 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Ana Bilim Dalı’nda, “İlköğretim Okullarında Öğretmen Motivasyonu” tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamladı. 
Hâlen Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Yönetimi Denetimi Ana Bilim Dalında, “Eğitim Yöneticilerinin Erteleme Eğilimlerinin Nedenleri ve Erteleme Davranışına Etki Eden Faktörlerin Analizi” başlıklı tez çalışması ile doktora öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 1986 yılında Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde öğretmen olarak başlayan Koçak, bu yıldan itibaren Millî Eğitim Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarında öğretmen, müdür yardımcısı, okul müdürü, şube müdürü, daire başkanı ve genel müdür olarak görev yaptı.