İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Sakarya Mitingi düzenledi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in konuşmasından öne çıkan satır başlıkları şu şekilde ;

Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu
  • "Devlet memurlarının ne olduğunu görüyorum. Polislerin durumu içler acısı. 4 tane öğretmen şekli var. Ücretli öğretmen, kadrolu öğretmen, sözleşmeli öğretmen bir öğretmen daha yaptılar aklımda değil. Böyle bir durum olabilir mi? Öğretmenlerin hepsi kadrolu olacaktır. Canları ister özel sektörde çalışırlar ama ücretliymiş, sözleşmeliymiş olmaz. Bunlar tümüyle kalkacak. Tarımla ilgili olarak girdiler başından belirlenecek. Tarım Kredi Kooperatifleri'ndeki borçlarınız yeniden yapılandırılacak. 2 yıl süre boyunca sadece faizini ödeyeceksiniz. Havza bazlı tarım yapılacak. Burası pamuk yetiştiren bir yer. Sultaniye üzüm vardı, şimdi ne hallerde bir düşünün. Suriyeliler 2 yıl içerisinde memleketlerine gidecek" ifadelerini kullandı.
  • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş "Gördüğünüz gibi maalesef seçimden başka her şeyi konuşuyoruz. Konuşulmayan tek şey insanların fakirliği, mağduriyeti. Çünkü bunların konuşulması istenmiyor. Denizli'ye gittik, 'Ekmeğimizi bölüşürüz, vatanımızı böldürmeyiz' yazıyor. Hem vatanımızı böldürmeyelim hem de ekmeğimizi bölüşmeden herkes kendi ekmeğinin sahibi olsun. Vatanı bölmek kimin haddine, kim bölüyor vatanı? Biz varız, biz. Bu sistemin bir an evvel değişmesi lazım" diye konuştu.