Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ders süresinin düşüp düşmeyeceği, derslerin 40 dakikadan 30 dakikaya düşeceğine yönelik iddiaların ne derece gerçek olduğuna yönelik sorulara son noktayı koydu.

Bakan Yusuf Tekin'den 'ders sürelerine' ilişkin açıklama

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ders sürelerinin azalıp azalmayacağı yönündeki sorunun cevabını Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilerverdi. Bakan Tekin ders süreleri ike ilgili şunları söyledi:

"Ders sürelerinde kısalma olmayacak. Sadeleştirme müfredatta olacak. Yeni müfredat ile ilgili açılmalarda sona yaklaştık. Bir dahaki Kabine toplantısına kadar müfredat değişikliğinin detaylarını paylaşacağız." 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilerin kendisine yönelttiği sorulara cevap verdi.

15 Temmuz 2024 derece ve kademeye göre, Yeni zamlı öğretmen uzman ve başöğretmen maaşları 15 Temmuz 2024 derece ve kademeye göre, Yeni zamlı öğretmen uzman ve başöğretmen maaşları

Bakan Yusuf Tekin, okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve liselerde çalışmalarına devam edilen müfredat değişikliğine ilişkin şunları kaydetti;

Ders sürelerinde kısalma olmayacak. Sadeleştirme müfredatta olacak. Yeni müfredat ile ilgili açılmalarda sona yaklaştık. Bir dahaki Kabine toplantısına kadar müfredat değişikliğinin detaylarını paylaşacağız.