Öğretmenlerin Dikkatine! Kurala uymayan atanamayacak ve norm fazlası olacak Öğretmenlerin Dikkatine! Kurala uymayan atanamayacak ve norm fazlası olacak
Her şeye rağmen günümüz kutlu olsun! Bugünü hatırlayıp samimiyetle günümüzü kutlayanlara da teşekkür ederiz.  Hazır öğretmen hatırlanmışken birkaç şeyi de biz hatırlatalım:
1- Öğretmenler mesleğin gereklerine ve saygınlığına uygun sözü verilmiş MESLEK KANUNUNU bekliyorlar. 
2- Öğretmene şiddetin her türlüsünün hak zannedildiği günümüzde eğitimciye şiddetle ilgili düzenlemeler bekliyorlar. 
3- Hayatın gittikçe pahalılaştığı, gelirim eridiği günümüzde kağıt üstünde enflasyon düşürme oyunları değil, makul ve yaşanabilir ekonomik iyileştirme bekliyorlar. 
4- Sırtını parti, cemaat, cemiyet vb. Oluşumlara dayayarak torpille bir yere gelenlerin başlarına yönetici yapılmamasını, bu kişilerin beceriksizliklerini kapatmak için gebe oldukları yerlere vefa olarak eğitim öğretim ortamını sabote ettikleri gerçeğiyle adaletli ve liyakatli yöneticiler istiyorlar.
5- Sayın cumhurbaşkanımızın ve milli eğitim bakanımızın eğitimde istenilen başarıların yakalanamamasına dair açıklamalarının sadece söylemede kalmadığı, gerekli adımlarım atıldığı günler de görmek istiyorlar. 
6- Eğitimde reform denilince sürekli müfredat veya sistem değişikliğinin sadece zarar getirdiği görülerek,
Asıl reformun il milli eğitim müdürlerinin iller arası yer değiştirmeyle değil, köklü değişikliklerle şekillenmesi gibi sıkıntılı alanlarda gerçek reformlar bekliyorlar. 

Bu duygu, düşünce ve taleplerimizle en başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ahirete intikal etmiş öğretmenlerimizin, emekli öğretmenlerimizin ve salgın sürecinde dahi görevinin başında bulunan bütün öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.
M.ÇOLAK #24 Kasım Öğretmenler Günü