Olumsuz hava koşulları okulların tatil edilmesi kararını beraberinde getirdi. Kar, sel, toprak kayması, yoğun yağış gibi nedenlerle 2 ilde okullar için eğitime ara verilmesi kararı alındı. İşte o iller ve ilçeler:

Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi ve Ücretleri! KPSS ÖABT Sınav Görevi İşlemleri Başladı Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi ve Ücretleri! KPSS ÖABT Sınav Görevi İşlemleri Başladı

Hakkari'de okullar tatil edildi

Hakkari'de okullar 1 gün tatil edildi. 19 Mart Pazartesi günü için tatil kararı alınan ilde olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeni ile 20 Mart'ta da okullar tatil edildi. Hakkari Valiliği, kent genelinde iki gündür süregelen yoğun yağışların devam ettiğini ve olası sel, çığ ve taşkın risklerinin göz önünde bulundurularak, 20 Mart Çarşamba günü yüksek öğretim kurumları hariç tüm eğitim öğretim kurumlarında eğitime ara verildiğini duyurdu. Ayrıca, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Şırnak'ta bazı ilçelerde okullar tatil edildi

Olumsuz hava şartları, Şırnak'ın bazı ilçelerinde de okulların tatil edilmesine sebep oldu. Şırnak'ın Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinde ise olumsuz hava koşulları sebebiyle yarın tüm eğitim öğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiği açıklandı. Valilikten yapılan açıklamada, engelli ve hamile kamu görevlilerinin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.
Valiliklerin olumsuz hava koşullarının etkilerine minimuma indirmek için aldığı önlemlerle birlikte, kamu görevlileri için de idari izin uygulaması yapıldı.